Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Informator na rok szkolny 2021/2022

informator o szkole

Czytaj więcej...

Otwieramy Galerie ...

galeria 2021 kinga furmanek

galeria 2021 magdalena prokop

galeria 2021 Paulina Turek

Klasa 2 PLSP w ramach zajęć Podstaw fotografii i filmu realizuje zadanie z zakresu reprodukcji swoich prac plastycznych. Z tych prac uczniowie zakładają galerie, które będą uzupełniać na bieżąco. Innym ćwiczeniem jest edycja grafiki w formie wizytówki, albo wizualizacja wystawy. 

Furmanek Kinga Haugas Wiktoria
Kasprzycka Róża
Lewtak Kamil  Misiołek Róża Oszkandy Łucja 
Pawlak Karolina Prokop Magdalena Smereczańska Dominika
Turek Paulina  Tyc Julia Zywar Agnieszka

wizytówka paulina turek

wizytówka magdalena prokop

wizytówka karolina pawlak

 

"Pandemiumium"

W ostatnim dniu ubiegłego roku otrzymałem książkę zatytułowaną "Świat w grupie ryzyka". Zawiera ona nagrodzone teksty w Konkursie literackim "Dziennik pandemiczny", którego organizatorem był Instytut Literacki.

Wśród nagrodzonych, o czym już pisałem kilka miesięcy temu, jest Miłosz Tomkowicz. Miłosz w 128 wierszach daje obraz prześladującej nas od marca 2020 roku pandemii. Ukazuje emocje, uczucia i towarzyszące każdemu człowiekowi z osobna i wszystkim naraz. Skala tych uczuć jest rozległa, od depresyjnych nastrojów poprzez załamanie, nadzieję, rozpacz, oczekiwanie, miłość, euforię. Ten zbiór wierszy jest niezwykle "konkretny". Utwory tworzą logiczną, pełną związków przyczynowo-skutkowych całość, a jednocześnie każdy wiersz może istnieć samodzielnie.

Czytając je dostrzegamy siebie, nasz świat, nasze życie (także w szkole), nasze problemy, rozterki i sukcesy.

Autor nie tylko obserwuje, on także ocenia, gloryfikuje i piętnuje postawy, poglądy, polityków, dziennikarzy, LUDZI!

Wydaje się, że podmiot liryczny (autor) szuka wsparcia i znajduje je w Bogu. Już w pierwszym wierszu, zbudowanym na wzór modlitwy (litanii) pisze:
"Miłościwy Boże ocal świat 
straszliwie żałujemy za swe grzechy ocal nas..."

Daje się zauważyć, że dla Miłosza ważny jest też zapis graficzny poszczególnych utworów. Rozstrzelone wersy i litery, oszczędność znaków interpunkcyjnych, pisownia wielkich liter nie są przypadkowe. One też mówią, przekazują myśli i idee i nie boję się napisać, że uczą.

Polecam Wszystkim lekturę tego znakomitego zbioru wierszy. Warto także przeczytać teksty pozostałych laureatów konkursu.

Miłosz, serdecznie Ci gratuluję. Życzę kolejnych wspaniałych dokonań artystycznych i naukowych.

Zbigniew Gleń

Mijanie i trwanie

Mijanie i trwanie to tytuł wystawy twórczości Marleny Makiel-Hędrzak w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Wystawa zorganizowana została w pierwszą rocznicę śmierci autorki. Wspólnie z BWA prezentację prac przygotował Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie od 1996 roku pracowała Pani Profesor.

Wcześniej w latach 1983-88 była uczennicą naszej szkoły, a później studiowała na UMCS w Lublinie w Instytucie Wychowania Artystycznego. Dyplom magistra sztuki uzyskała w Pracownii Rysunku prof. Stanisława Góreckiego w 1995 roku. Zorganizowała ponad 30 indywidualnych wystaw rysunku i malarstwa oraz wzięła udział w około 200 wystawach, plenerach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Oprócz pracy pedagogicznej rysunku i malarstwa z powodzeniem zajmowała się twórczością poetycką. Poznaliśmy Ją też jako autorkę wielu tekstów o sztuce. Przede wszystkim poznałem Marlenę jako wspaniałego, dobrego Człowieka, jako Osobę niezwykle ciepłą, uśmiechniętą, taktowną, wierzącą w Dobro, Miłość i Przyjaźń. Marlena pełna była życzliwości, chęci niesienia pomocy i nadziei.

Zapraszam na tę wystawę, na relację z wernisażu, posłuchajcie też pięknej poezji.

Zbigniew Gleń

 

Galeria zdjęć przedstawiająca prace Marleny Makiel-Hędrzak:
http://www.bwakrosno.pl/aktualnosc-326-marlena_makiel_hedrzak_mijanie_i_trwanie.html

Relacja z wernisażu, przygotowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie:

Nadchodzą święta...

Kartka świąteczna - Kaja WojtuńAutor: Kaja Wojtuń

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Wszystkim Uczniom, Pracownikom, Emerytom i Sympatykom naszej szkoły składam najszczersze życzenia.

Życzę Wam pięknych chwil w rodzinnym gronie. Życzę miłości, czasu na rozmowy i serdeczności każdego dnia.

Życzę także codziennej życzliwości, zrozumienia i szczęścia, bo przecież jest nam potrzebne.

A w Nowym Roku 2021 życzę spełnienia marzeń, osiągnięcia celów oraz zdrowia. Niech ten rok będzie dobry, radosny, kojący po tym co przyniósł nam ten odchodzący.

Życzę abyśmy Wszyscy ten nadchodzący rok przeżyli w zgodzie z samym sobą i ze światem, który "jest cudem".

Zbigniew Gleń

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.