Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Zmarł Witold Śliwiński

Witold Śliwiński 8785

Dzisiaj dotarła do mnie kolejna smutna wiadomość. Zmarł Witold Śliwiński, absolwent naszej szkoły z 1984 r. Wspaniały Artysta i Człowiek, który mimo upływu lat ciągle wracał do naszej szkoły, jej atmosfery i ludzi.

retrospekcje Witold Śliwiński

Gdy dwa lata temu wspólnie organizowaliśmy wystawę "Retrospekcje" w czterdziestą rocznicę istnienia szkoły, a prezentującą prace uczniów i nauczycieli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym widziałem jak bardzo emocjonalnie Witek był związany z pierwszą siedzibą szkoły. We wstępie do katalogu napisałem na ten temat parę słów "... pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w maju 1984 roku. Ja rozpocząłem pracę w tej szkole 1 września tegoż roku. Przez osiem lat prowadzenia szkoły w Miejscu Piastowym też mocno się z nią związałem. Pokochałem to Miejsce. Dlatego dzisiaj rozumiem tę Ich więź.Gdy we wrześniu 1992 roku przenosiliśmy szkołę do Krosna towarzyszyły mi skrajne uczucia, radość mieszała się ze smutkiem i nutką nostalgii".

retrospekcje 2 Witold Śliwiński

Wystawa, o której piszę była dla Witka, myślę, że także dla Marleny Makiel, która była bardzo zaangażowana w jej powstanie taką "mieszanką" radości z dnia dzisiejszego szkoły z nostalgią za okresem spędzonym w Miejscu Piastowym.

Witek pozostawił po sobie wiele unikatowych prac w szkle, projektów, obrazów i rzeźb.

Żegnamy Cię Witku ze smutkiem, pięknie i godnie przeszedłeś doczesną drogę. Spoczywaj w pokoju.

                                                                                                                                                                                  Dyrektor
                                                                                                                                                                              Zbigniew Gleń

Praca zdalna administracji szkoły

Działając w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz  zgodnie z zaleceniami  Prezesa Rady Ministrów, ustalam dla pracowników administracji naszej szkoły w okresie od 2 do 14 listopada br.pracę zdalną. W związku z tym proszę uczniów, rodziców, opiekunów o kontakt z wychowawcami klas w przypadku konieczności załatwienia pilnej sprawy. Wychowawcy będą informować o terminie, sposobie i miejscu rozwiązania problemu.

Zbigniew Gleń

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie

Postępując zgodnie z zaleceniami Centrum Edukacji Artystycznej, które mówią o ograniczeniu zajęć realizowanych stacjonarnie do przedmiotów praktycznych i wprowadzeniu zdalnego nauczania przedmiotów realizowanych zbiorowo ustalam od 19 października br. rozkład zajęć uwzględniający w/w zalecenia.

W najbliższym tygodniu zajęcia praktyczne odbywać się będą nadal w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie.

Rozkład zajęć na najbliższe 2 dni (poniedziałek-wtorek) zostanie przesłany przez e-dziennik. Nauczycieli proszę o przekazanie przez e-dziennik "sposobu" realizacji zajęć.

Kolejny raz proszę o przestrzeganie regulaminu funkcjonowania PLSP w Krośnie w czasie epidemii. Dbajcie o zdrowie. Nie przychodźcie na zajęcia, gdy czujecie najmniejszy nawet dyskomfort zdrowotny.

Zbigniew Gleń

Konkurs "kierunek Krosno" - do 31 października br. zgłoszenia online

kierunek Krosno

„Kierunek Krosno” to konkurs dla młodych twórców, zachęcający do skierowania uwagi w stronę Krosna, przyjrzenia się - obiektywem aparatu, kamery, ale też oczami wyobraźni - jego zabytkom, historii oraz dziedzictwu. Na osoby, których kreatywność sięgnie najdalej, czeka udział w profesjonalnych warsztatach animacji poklatkowej, tworzenie filmu promującego Krosno, oraz prezentacja dorobku na międzynarodowych konferencjach i wystawie.  Więcej szczegółów na stronie BWA

miła niespodzianka

2020DN

14 października każdego roku, obchodzimy Narodowy Dzień Edukacji jest to jeden z najważniejszych dni w całym roku szkolnym. W tym szczególnym dniu chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia w obecnie panującej pandemii, abyście każdego dnia byli z nami. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Dziękujemy Wam za ciężką wykonywaną pracę w nasze wychowanie oraz edukowanie, ogromną cierpliwość do nas. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że efekty naszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas kiedy stanie się ona widoczna. Z głębi serca dziękujemy Wam za wszystkie dni, które wspólnie przeżyliśmy. Jesteśmy wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za każdy uśmiech, miłość, dobrą radę. W ciągu tych wszystkich lat, wychowując nas, staliście się naszymi przyjaciółmi, na których zawsze można polegać, którzy zawsze służą wsparciem. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
               Komu nieba były wrogiem
                Zrobiły go pedagogiem.
               Ja się jednak z tym nie zgadzam,
                swoje zdanie wypowiadam
                Chlubą jest i wyróżnieniem,
być - nauczycielem
                                                                                                                                                      Uczniowie i Samorząd Szkolny

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.