Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Śpiewać Plastyk może

17 listopada pięcioro uczestników: Oliwia Garbacik, Daria Rajchel, Zuzanna Niebieszczańska, Ronja Harasim oraz Tomasz Nycz reprezentowało nasze liceum na XV Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Ośrodek Kuktury w Dukli.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale - każdy podkreślił swoją indywidualność doborem doskonałego repertuaru.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Daria Rajchel z klasy III, natomiast Zuzannie Niebieszczańskiej również z klasy III przypadło w udziale II miejsce. Pozostali uczniowie docenieni zostali za prezencję oraz zdolności nie tylko wokalne, ale także aktorskie.

Wszystkim reprezentantom należą się wyrazy uznania oraz wielkie gratulacje.

Jesteście cudowni!

Patrycja Wojnar

 

 

śpiewać plastyk może
śpiewać plastyk może

Czytaj więcej...

Spotkanie z Wolontariuszkami z Europejskiego Korpusu Solidarności

W środę 9 listopada mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły cztery wolontariuszki: Marynę z Ukrainy, Mathilde z Francji, Salome z Gruzji oraz Busrę z Turcji. Przebywają one obecnie w BWA Krosno w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Wszystkie mają doświadczenie w kulturze, sztuce oraz działaniach społecznych. Cała społeczność szkolna miała niepowtarzalną okazję wysłuchać prezentacji na temat sztuki każdego z wyżej wymienionych krajów, kulinariów danego kraju czy regionu a także doświadczeń międzynarodowych i specyfiki krajów każdej z praktykantek.

Był to niesamowicie owocnie spędzony czas. Uczniowie wysłuchali wszystkich prezentacji z ogromnym zainteresowaniem. Mieli również okazję do zadawania pytań i rozmowy z wolontariuszkami. Warto tutaj również wspomnieć, że w każdy czwartek dziewczyny prowadzą spotkania dla młodzieży w BWA o tematyce m.in. gry i zabawy z ich krajów, kawiarenki językowe, zajęcia modowe, spotkania literackie itp.

Pięknie dziękujemy i serdecznie zapraszamy

Patrycja Wojnar

 

korpus solidarności
korpus solidarności
korpus solidarności
korpus solidarności
korpus solidarności

Gratulacje dla pani Joanny Topolskiej-Uliasz

Koleżanka Joasia  zdobyła II Nagrodę w 33 Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki zorganizowanej przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Na wystawie prezentowała zestaw prac „Mapa przestrzeni” wykonanych w technice mokulito. W krośnieńskim Plastyku pani Joasia jest nauczycielem grafiki i multimediów, uczy wykorzystywania programów graficzno – komputerowych w projektowaniu multimedialnym . Swoją twórczą pasją zaraża uczniów i odkrywa przed nimi tajniki tradycyjnych technik graficznych.

Koleżance gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Grzegorz Tomkowicz

 

joanna topolska 1

 

joanna topolska 2

Szkoła do hymnu 2022

W przeddzień Święta Niepodległości, symbolicznie o godzinie 11:11, wspólnie z innymi szkołami z całej Polski odśpiewaliśmy uroczyście hymn narodowy. Następnie klasa druga przedstawiła zebranej społeczności szkolnej historię zrywów niepodległościowych i walki o wolność jako wspólną sprawę różnych środowisk, w tym artystycznych. W tym roku Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał szczególnie ze względu na dwusetną rocznicę śmierci jego autora i ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok Józefa Wybickiego.

Świętowanie w dniu 11 listopada przez długie lata było zakazane. Dopiero od 1989 r. możemy cieszyć się wolnością. Nie zapominajmy o tych, którym ją zawdzięczamy i z dumą patrzmy w przyszłość.

Laura Gużkowska

 

szkola do hymnu
szkola do hymnu

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela w szkole

DN 2022z 6352 kopia

Jak co roku, z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez Samorząd Szkolny. Cała społeczność szkolna miała szansę oglądać przedstawienie inspirowane tematyką piracką, wystawione w wielkim stylu. Piraci wraz z zwerbowanymi do załogi Nauczycielami pokonywali morskie przeszkody, przy akompaniamencie szant, rymów i dużej ilości śmiechu.

Gdy nasi dzielni piraci pokonali wszystkie zadania czekał na nich skarb; wykonane ręcznie przez uczniów naszej szkoły podarunki, wręczone wraz z życzeniami. Całe wydarzenie przebiegło w radosnej atmosferze, a my korzystając z okazji, pragniemy ponownie w imieniu swoim i Samorządu Szkolnego złożyć najserdeczniejsze życzenia dla grona pedagogicznego, oraz wszystkich pracowników szkoły.

Eliza Kozioł, Joanna Frankiewicz

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.