Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Informator wakacyjny

1. Poprawkowy egzamin promocyjny z historii odbędzie się 26 sierpnia br. o godz. 9:00.

2. Poprawkowy egzamin promocyjny z matematyki odbędzie się 29 sierpnia br. o godz. 9:00.

3. Druga część plenarnego posiedzenia Rady Pedagogicznej podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2021/22 odbędzie się 30 sierpnia br. o godz. 10:00.

4. Plenarne posiedzenie Rady Pedagogicznej rozpoczynające rok szkolny 2022/23 odbędzie się 31 sierpnia br. o godz. 10:00.

5. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się 1 września br. o godz. 10:00 w budynku szkoły.

6. Ostatnia dekada sierpnia jest bardzo bogata w wydarzenia kulturalne. Serdecznie Wszystkim polecam wystawy, koncerty, pokazy odbywające się w tym czasie w Krośnie.

 

Zbigniew Gleń

Takiego Cię pamiętamy

Bogdan Biernat

 

To już 9 lat...

Zbigniew Gleń

Listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej

Lista osób przyjętych do klasy pierwszej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Krośnie:

1. Armata Antoni
2. Bródka Julia
3. Budzyńska Natalia
4. Cypcar Milena
5. Cysarz Karol
6. Dubiel Wiktoria
7. Folcik Liliana
8. Gurgacz Martyna
9. Jaśkowiak Wiktoria
10 Kapinos Julia
11. Klaus Julia
12. Kochan Jagoda
13. Kołacz Wiktoria
14. Kordyś Kornelia
15. Matusik Diana
16. Mularski Bartosz
17. Osika Gaja
18. Pacana Anna
19. Patla Nikola
20. Rymar Maria
21. Szarek Maja
22. Szostak Julia
23. Wilusz Maja

 

Lista osób nieprzyjętych:
1. Baszak Emilia
2. Bęben Zuzanna
3. Depczyńska Weronika
4. Długosz Joanna
5. Dubinina Anna
6. Florek Lena
7. Gałka Kamila
8. Grzybowska Dominika
9. Hoberek Natalia
10. Jaworski Paweł
11. Juszczyk Karolina
12. Kamińska Julia
13. Kielar Julia
14. Kozubal Antonina
15. Krygowska Oliwia
16. Kubit Anna
17. Kuklewicz Milena
18. Liwacz Emilia
19. Luśtak Wiktoria
20. Mazur Wiktoria
21. Obrzut Weronika
22. Pałys Karina
23. Pilut Anna
24. Pitrus Emilia
25. Rozenbeiger Gabriela
26. Schmidt Antonina
27. Skwara Julia
28. Such Joanna
29. Szklarska Wiktoria
30. Szul Michalina
31. Turek Maja
32. Wajda Antonina
33. Wajs Hanna
34. Weron Julia
35. Węgrzyńska Lena
36. Witek Eliza
37. Wójcik Berenika
38. Wójcik Oliwia
39. Ziemba Karolina
40. Ziemska Zuzanna

 

Zbigniew Gleń

Odpocznij u Zdroju - plener rzeźbiarski

Krzysztof Antosz 0170

W dniach 11 - 14.07.2022 r. amfiteatr w Iwoniczu-Zdroju był miejscem II pleneru rzeźbiarskiego, w którym wzięli udział rzeźbiarze: Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa, Stanisław Socha z Faściszowej, Sylwester Sowa z Włodawy, Ryszard Wysocki z Kalet oraz Tomasz Nycz - uczeń IV klasy naszego "plastyka" - mieszkaniec Iwonicza Zdroju. "Dobrym duchem" a zarazem komisarzem pleneru był Pan Jan Stachyrak - długoletni pracownik Parków Krajobrazowych, zapalony rzeźbiarz, animator, niezrównany gawędziarz i przewodnik. Organizatorzy pleneru to Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju i Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Dukla.

Krzysztof Antosz 0300

Uroczystego otwarcia pleneru dokonali Pan Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie oraz Pani Dorota Świstak, dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu – Zdroju. Patronat nad plenerem objęli: Pan Witold Kocaj, Burmistrz Miasta i Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Pan Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie.

Krzysztof Antosz 0241

Przez cztery dni, w ekspresowym tempie, sześciu rzeźbiarzy zmagało się z kłodami drewna, by powstałe rzeźby mogły ozdobić iwonicki deptak. Kloce i konary topoli posłużyły do stworzenia imponujących rzeźbionych ław z różnorodnymi motywami, głównie fauny i flory. Artyści sięgnęli po wizerunki wilków, sów, niedźwiedzi, z myślą o dzieciach powstała też ława poświęcona "Dolinie Muminków". Główne narzędzia stanowiły pilarki spalinowe i elektryczne, szlifierki kątowe, siekiery oraz dłuta. Tomek wykonał portret niedźwiedzia za pomocą dużych dłut plenerowych i wykorzystał palnik gazowy do podkreślenia bryły i faktur. Plener był okazją do ciekawej konfrontacji różnych sposobów zobrazowania motta "Odpocznij u Zdroju". Amfiteatr tłumnie odwiedzali kuracjusze, mieszkańcy i wczasowicze, żywo interesując się postępami prac, czuliśmy więc, że uczestniczymy w "rzeźbiarskim święcie".

Krzysztof Antosz 0257

Podsumowanie i uroczyste zamknięcie pleneru uświetnił koncert na rogach i trembitach sygnalistów RDLP "Echo Karpat" oraz „Kapeli spod Rubani”. Stoiska promocyjne Lasów Państwowych z marką „Dobre z lasu” uraczyły licznych gości oryginalnymi smakami swoich wyrobów.

Zbigniew Żywiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla, współorganizator wydarzenia podkreślił, że przez kolejne lata powstałe dzieła będą dawać radość kuracjuszom, głosząc jednocześnie pochwałę drewna z naszych lasów. 

Tekst: Paweł Leszega

Fotografie: Krzysztof Antosz

Krzysztof Antosz 0282

Krzysztof Antosz 0275

Dobra passa trwa

Z wielką satysfakcją informuję o kolejnym sukcesie naszej szkoły. Kinga Niemczyk, tegoroczna absolwentka, jeszcze jako uczennica plastyka wzięła udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Autoportret, czyli portret własny". Kinga wykonała pracę w technice papierorytu i zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 18-26 lat. Nadmieniam, że na konkurs napłynęło 2160 prac w różnych kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratuluję Kindze oraz prowadzącej zajęcia z multimediów Joasi Topolskiej-Uliasz, która umie i chce "zarazić" uczniów grafiką.

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.