Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Warsztaty plastyczne

Liceum Plastyczne w Krośnie organizuje warsztaty plastyczne dla uczniów
gimnazjum i klas VII i VIII szkoły podstawowej.

Warsztaty będą obejmowały zajęcia z zakresu malarstwa, rysunku i rzeźby.

Planujemy je rozpocząć od marca br.

Spotkanie organizacyjne chętnych do uczestniczenia w tych zajęciach
odbędzie się 25 lutego br. o godz. 15.00 w budynku szkoły w Krośnie, ul. Lewakowskiego 47.

Zbigniew Gleń

Studniówka Anno Domini 2019

100dni2019 2

26 stycznia w lokalu Lord odbyła się studniówka klasy IV Liceum Plastycznego. Pan Dyrektor tradycyjnym Anno Domini 2019 otworzył tegoroczny bal studniówkowy. Po powitaniach, ucałowaniach, pysznej kolacji, sesji zdjęciowej, do białego rana był już tylko taniec, taniec, taniec..         Katarzyna Szul

100dni2019 1

100dni2019 3

100dni2019 4

100dni2019 5

100dni2019 6

100dni2019 7

100dni2019 8

 

Radość, duma, szok i NADZIEJA

wosp

 

Po raz kolejny z wielką przyjemnością i frajdą prowadziłem aukcję dzieł sztuki, z której dochód zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace przekazali podkarpaccy plastycy, uczniowie liceum plastycznego i mieszkańcy Krosna i okolic. Wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie "graliśmy" na rzecz dzieci potrzebujących pomocy i nowoczesnego sprzętu medycznego. Aukcja przyniosła prawie 18 tys. złotych.

Z wielką radością i dumą, że uczestniczyłem w czymś pięknym i wspaniałym, zmęczony wróciłem do domu. Następnego dnia wybrałem się do Krakowa, gdzie moja ukochana ośmioletnia wnuczka Julka po raz pierwszy z puszką i identyfikatorem maszerowała po ulicach miasta. Towarzysząc Jej znowu czułem dumę i zadowolenie.

W takim nastroju wróciłem do Krosna. Wieczorem zasiadłem przed telewizorem, aby śledzić relacje z całego świata, który był piękny, radosny, jakiś lepszy.

Nagle wszystko runęło. Szok, niedowierzanie, łzy, rozpacz i wielka złość. Złość na siebie, na wielką naiwność, że nie da się zepsuć piękna tego Dnia.

Czar prysnął w jednej sekundzie. Sącząca się przez lata nienawiść zamieniła się w śmierć. Naprawdę, przez długą chwilę nie wierzyłem w to, co widzę na ekranie telewizora. Ten obraz zabrał mi całą radość z tego, w czym uczestniczyłem i wiarę w dobro, piękno i mądrość.

Chwilę później zadzwoniła wnuczka i z radością, gdyż rodzice oszczędzili jej wiadomości o tym, co wydarzyło się w Gdańsku, poinforowała mnie, że zebrała 1040 złotych. Ta prosta, zwykła informacja zmieniła znów mój świat. Dała mi wiarę, że ludzie są dobrzy, mądrzy i piękni. I niech tak już pozostanie.

Zbigniew Gleń

W stronę fantazji i wyobraźni - III Biennale - wernisaż wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie

18 stycznia 2019 r. w salach Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie uroczyście podsumowaliśmy III biennale "W stronę Fantazji i Wyobraźni". Na pokonkursowej wystawie zaprezentowaliśmy 106 prac z 424 nadesłanych na konkurs.

W wernisażu, oprócz uczniów szkół plastycznych i mieszkańców Krosna, uczestniczyło wielu znamienitych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością między innymi Profesor Stanisław Tabisz, Rektor ASP w Krakowie, który nasz przegląd objął honorowym patronatem, Pan Krzysztof Szczepaniak - Wizytarot CEA w Warszawie, Prezydent Krosna Piotr Przytocki, Przewodniczący Rady Miasta Sanoka Pan Andrzej Romaniuk, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Pan Zbigniew Kubit. Obecni byli także Jurorzy, którzy 13 grudnia ubiegłego roku oceniali prace: Pani Marlena Makiel-Hędrzak, Pan Grzegorz Wnęk i Pan Wiesław Banach.

Cieszę się, że formuła konkursu spodobała się uczniom naszych szkół, że zgłębiają tajniki twórczości Patrona konkursu. Doceniam również pracę i zaangażowanie Nauczycieli przygotowujących ekspozycje poszczególnych szkół. Praktycznie bardzo rzadko zdarzały się prace naśladowujące Mistrza, natomiast wiele prezentowanych prac to udane próby interpretowania, przetwarzania dzieł Beksińskiego oraz poszukiwania autentycznego, własnego, niepowtarzalnego realizowania tematu "przeglądu".

Na zakończenie wyrażam nadzieję na kolejne spotkania z twórczością uczniów szkół plastycznych, którzy lubią podróżować "w stronę Fantazji i Wyobraźni" śladami Zdzisława Beksińskiego.

Zapraszam na IV Biennale jesienią 2020 roku.

Do zobaczenia

Zbigniew Gleń

 

w stronę wyobrazni i fantazji 2

w stronę wyobrazni i fantazji 3

w stronę wyobrazni i fantazji 1

# murem za Owsiakiem

Jurek 2

 Jako społeczność szkolna, dla której piękno w każdej formie jest najważniejszą wartością nie mogliśmy pozostać obojętni na wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach. Z inicjatywy uczniów zrodził się fantastyczny pomysł na happening popierający ogólnopolską akcję # murem za Owsiakiem. Zaopatrzeni w symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli czerwone serduszka oraz napis #murem za Jurkiem wyszliśmy wspólnie do naszego szkolnego ogródka, aby utworzyć ogromne serce na znak protestu przeciwko przemocy, nienawiści i wszelkiego rodzaju "hejtowi". Chcemy żyć w kraju pełnym piękna, miłości i szacunku, bez podziałów. Jesteśmy przepełnieni nadzieją, że Jurek Owsiak nadal będzie dyrygentem orkiestry, która tak wspaniale dla nas gra od 27 lat i w piękny sposób pomaga tak wielu ludziom. 

Jurek 1

Jurku - jesteś dowodem na to, że w życiu trzeba mieć WRAŻLIWOŚĆ, ODWAGĘ, SIŁĘ I TRZEBA POMAGAĆ, ŁĄCZYĆ i KOCHAĆ. I ZAWSZE PODPISYWAĆ SIĘ IMIENIEM I NAZWISKIEM POD TYM CO SIĘ ROBI! Prowadź nas ku dobru i grajmy razem tak jak kiedyś obiecałeś "do końca świata i jeden dzień dłużej..."

Sie ma!                                                                                                                                                    Patrycja Wojnar

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.