Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Wyniki III Edycji Konkursu w "Stronę Fantazji i Wyobraźni"

Publikujemy wyniki III Edycji Konkursu "W Stronę Fantazji i Wyobraźni". Zdjęcia wkrótce...

POBIERZ PROTOKÓŁ

Spotkanie z Rodzicami i Opiekunami

Zapraszam Rodziców i Opiekunów uczniów
na spotkanie z nauczycielami i wychowawcami (tzw. "wywiadówkę"),
która odbędzie się 20.12.2018 r. (czwartek) o godz. 17.00.

Zbigniew Gleń

Nasza Paczucha już na miejscu :)

paczucha 1

W piątek 7 grudnia mieliśmy jedyną i niepowtarzalną okazję zawieźć zebrane paczki do wybranej przez nas  Rodziny. Tak trudno jest opisać to wydarzenie, brakuje słów... Radość Rodziny była niesamowita - radość przez łzy. Otrzymali wszystko, czego potrzebowali a dodatkowo mogliśmy spełnić ich "gwiazdkowe" marzenia. Teraz już możemy być spokojni, że ich tegoroczne Święta z pewnością będą cudowne, piękniejsze niż te obchodzone we wcześniejszych latach. I nie tylko święta, bo zapasów żywności, środków chemicznych, kosmetyków oraz odzieży i obuwia wystarczy na zdecydowanie dłużej. Podziękowaniom nie było końca. To niesamowite przeżycie cieszyć się szczęściem innych. A radość malutkiej Karolinki warta jest więcej niż tysiące słów. Fantastycznie jest pomagać.

paczucha 2

W ten weekend 17 tysięcy "Paczkowych Rodzin" otrzymało pomoc - mądrą pomoc. To wprost niesamowite. Dziękujemy jeszcze raz gorąco tym wszystkim, którzy włączyli się w organizowanie zbiórki. Jesteście wspaniałymi, pięknymi ludźmi i macie moc zmieniania historii. Na dobre. Dziękuję serdecznie pani Magdalenie Stochli, wolontariuszkom z klasy IV: Marlenie i Natalii oraz mojej córeczce, że mogły towarzyszyć mi w tym wzruszającym momencie. 
                                                                                                                                                              Patrycja Wojnar 

Wernisaż wystawy "Retrospekcje" w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie

Rok Jubileuszowy - spotkanie po latach.

Spotkanie po latach Jesienią 2016 roku miałem ogromną przyjemność „skreślić” kilka słów do katalogu wystawy zatytułowanej „Ruszyliśmy z Miejsca „ prezentowanej w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Jej bohaterami byli absolwenci naszego liceum z 1991 roku. Wystawę zorganizowali w 25 rocznicę matury. Zafundowali nam sentymentalną podróż i radość z odzyskanego czasu. Znowu stanął mi przed oczami biedny, ale kochany budynek szkoły w Miejscu Piastowym. Powróciły wspomnienia ciągłych remontów, wizyt sanepidu, straszenia zamknięciem szkoły, ale także wspaniałych uroczystości szkolnych, wystaw, zabaw, spotkań i zaangażowanych w życie szkoły uczniów.

Dzisiaj również z wielką radością wracam do lat pracy w Miejscu Piastowym. Wystawa prac absolwentów szkoły, którzy rozpoczęli naukę w liceum w Miejscu Piastowym ma szczególne znaczenie. Pracom uczniów towarzyszą dzieła Pedagogów, którzy związali swoje życie zawodowe z naszą szkołą.

Ta wystawa dla mnie jest spotkaniem po latach, powrotem do miejsc nieobecnych, do przestrzeni które zapisały swój ślad, będący ważnym etapem życia i zawodowej drogi.

Dlaczego piszę o wyjątkowości tej wystawy ?

Dlatego, gdyż niewiele widziałem wydarzeń artystycznych, wystaw, które tak mocno odwoływałyby się do pierwszej siedziby szkoły, które pokazują wielki emocjonalny związek absolwentów ze swoją szkołą.

Pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w maju 1984 roku. Ja rozpocząłem swoją pracę w tej szkole 1 września 1984 roku. Oprócz pierwszego rocznika wszystkich pozostałych uczniów miałem okazję uczyć.

Przez osiem lat prowadzenia szkoły w Miejscu Piastowym też mocno się z nią związałem. Pokochałem to Miejsce. Dlatego dzisiaj rozumiem tę Ich więź. Gdy we wrześniu 1992 roku przenosiliśmy szkołę do Krosna to towarzyszyły mi skrajne uczucia, radość mieszała się ze smutkiem i nutką nostalgii.

Nasza szkoła i ta z Miejsca Piastowego i ta z Krosna, ma znaczący udział w kreowaniu kultury krośnieńskiej. Świadczy o tym wiele prac plastycznych zrealizowanych dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, szpitali , hospicjów itp. Prace uczniów znajdują się w wielu miejscach w Polsce, w placówkach kultury, kościołach, instytucjach i urzędach. Nasza szkoła to także dziesiątki wystaw uczniów i nauczycieli, to spora liczba wybitnych absolwentów, dzisiaj profesorów wyższych uczelni, uznanych twórców i artystów, a przede wszystkim to ponad tysiąc uczciwych, prawych, wrażliwych ludzi , którzy w swoim curriculum vitae mają zapisany pięcioletni lub czteroletni okres nauki w Liceum Plastycznym w Miejscu Piastowym lub w Krośnie. Wielu z nich twierdzi, że były to najpiękniejsze lata w ich życiu.

Rok szkolny 2018/2019 jest czterdziestym w historii pracy szkoły. Przez te lata zmieniały się specjalności, specjalizacje, pracownie, siedziba szkoły, nauczyciele, natomiast jedno pozostało niezmienne- serce do sztuki, do poszukiwania w otaczającym świecie Piękna Dobra i Mądrości.

Spotkanie po latach, którego jesteśmy świadkami daje, okazję do przemyśleń na temat przemian jakimi podlega sztuka, jak zmieniają się konwencje i formy artystycznej wypowiedzi. To spotkanie to konfrontacja postaw osiągnięć i dokonań.

Dzisiaj w pewien sposób zatrzymujemy czas, wspominamy minione lata .

Siła tradycji i pasja pozwalają nam zapisywać kolejne karty historii Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, które początki swe miało w magicznym Miejscu Piastowym. Kochani, dziękuję Wam za zaproszenie na spotkanie po latach.

Dziękuję za wzruszenia, za wspomnienia i za inspiracje do dalszego odczuwania i rozumienia piękna.

Miejscowość, teren czy budynek na pewno potrafią stworzyć specyficzny klimat.

Natomiast jakość i atmosferę pracy kształtują przede wszystkim Ludzie - Ich zaangażowanie, sumienność, umiejętności i wiedza.

I tak było przez 40 lat w naszym plastyku. Jestem pewien, że tak będzie nadal.

Zbigniew Gleń

 

 

Retrospekcje 4

Retrospekcje 5

Retrospekcje 1

Retrospekcje 2

Retrospekcje 3

Komentarze do zdjęć: Gratulacje dla wszystkich! Żałujemy, że nie dane nam było uczestniczyć osobiście. Agnieszka i Dariusz Goleń😊

RETROSPEKCJE - pedagodzy i absolwenci PLSP 1984-1992

Termin: 14.12.18 – 4.01.2019r.

Wernisaż wystawy w dniu 14 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00

Rotor WitoldŚLiwiński

                                                                                                                                                                        Rotor   Witold Śliwiński

 

Inicjatorem wystawy twórczości absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Miejscu Piastowym jest Witold Śliwiński – znany i ceniony twórca szkła artystycznego oraz producent galanterii szklanej. Wystawa ma na celu pokazanie aktualnego dorobku artystów, którzy w latach 1984 – 1992 byli uczniami Liceum w Miejscu Piastowym. Dla wielu z nich szkoła miała ogromne znaczenie emocjonalne: to w niej stawiali pierwsze kroki na niwie artystycznej, tam przeżywali pierwsze miłości, pisali wiersze, przeżywali rozterki młodości. Dopełnienie ekspozycji stanowić będą prace plastyczne nauczycieli Liceum, którzy w tamtym okresie byli mistrzami dla swoich uczniów.

MaciejGryglaszewskiSpadającakometa

                                                                                                                                       Spadająca kometa   Maciej Gryglaszewski

I jeszcze kilka zdań od dyrektora Liceum – pana Zbigniewa Glenia: „…rok szkolny 2018/2019 jest czterdziestym w historii pracy szkoły. Przez te lata zmieniały się specjalności, specjalizacje, pracownie, siedziba szkoły, nauczyciele, natomiast jedno pozostało niezmienne- serce do sztuki, do poszukiwania w otaczającym świecie Piękna, Dobra i Mądrości. Spotkanie po latach, którego jesteśmy świadkami daje, okazję do przemyśleń na temat przemian jakim podlega sztuka, jak zmieniają się konwencje i formy artystycznej wypowiedzi. To spotkanie to konfrontacja postaw, osiągnięć i dokonań. Dzisiaj w pewien sposób zatrzymujemy czas, wspominamy minione lata. Siła tradycji i pasja pozwalają nam zapisywać kolejne karty historii Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, które początki swe miało w magicznym Miejscu Piastowym”.

StanisławaOlszańskaMarszałek Zawirowania

                                                                                                                             Zawirowania     Stanisława Olszańska Marszałek

NiesienieBelkiBogdanKlechowski

                                                                                                                                                Niesienie Belki    Bogdan Klechowski

Jesteś tutaj: Home Aktualności