Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Poszerzamy grono przyjaciół

DSC 0078

27 listopada br. gościliśmy w szkole uczennice katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu.

Trzem uczennicom klasy maturalnej Ani Michalik, Sylwi Mółce i Gabrysi Bąk towarzyszyli dyrektor szkoły Ksiądz Paweł Kochanowicz oraz Pani mgr Justyna Smoleń.

Celem wizyty w naszej szkole tej sympatycznej grupki było podzielenie się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pisania ikon.

W lipcu bieżącego roku w ramach programu Erasmus+ przebywali w Grecji w miejscowości Kalambaka i w pracowni Zindros poznawali tajniki pisania ikon. Zajęcia te były realizacją projektu "Warsztat u Mistrzów" finansowanego w ramach programu operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój".

Pani Justyna Smoleń poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty  z uczniami naszej szkoły. Działania praktyczne podparte były elementami wykładu. Panią profesor dzielnie wspomagały jej uczennice. Zajęcia trwały około 6 godzin. Przebiegały w miłej, twórczej atmosferze.

Mam nadzieję, że te warsztaty są początkiem szerszej współpracy z liceum z Nowego Sącza, któremu patronuje Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jestem pewien, że taka wymiana doświadczeń, umiejętności i wiedzy uczniów i pedagogów jest doskonałym uzupełnieniem metod i form pracy szkół artystycznych.

Zbigniew Gleń

 

 

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Poszerzamy grono przyjaciół

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.