Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Radość, duma, szok i NADZIEJA

wosp

 

Po raz kolejny z wielką przyjemnością i frajdą prowadziłem aukcję dzieł sztuki, z której dochód zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace przekazali podkarpaccy plastycy, uczniowie liceum plastycznego i mieszkańcy Krosna i okolic. Wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie "graliśmy" na rzecz dzieci potrzebujących pomocy i nowoczesnego sprzętu medycznego. Aukcja przyniosła prawie 18 tys. złotych.

Z wielką radością i dumą, że uczestniczyłem w czymś pięknym i wspaniałym, zmęczony wróciłem do domu. Następnego dnia wybrałem się do Krakowa, gdzie moja ukochana ośmioletnia wnuczka Julka po raz pierwszy z puszką i identyfikatorem maszerowała po ulicach miasta. Towarzysząc Jej znowu czułem dumę i zadowolenie.

W takim nastroju wróciłem do Krosna. Wieczorem zasiadłem przed telewizorem, aby śledzić relacje z całego świata, który był piękny, radosny, jakiś lepszy.

Nagle wszystko runęło. Szok, niedowierzanie, łzy, rozpacz i wielka złość. Złość na siebie, na wielką naiwność, że nie da się zepsuć piękna tego Dnia.

Czar prysnął w jednej sekundzie. Sącząca się przez lata nienawiść zamieniła się w śmierć. Naprawdę, przez długą chwilę nie wierzyłem w to, co widzę na ekranie telewizora. Ten obraz zabrał mi całą radość z tego, w czym uczestniczyłem i wiarę w dobro, piękno i mądrość.

Chwilę później zadzwoniła wnuczka i z radością, gdyż rodzice oszczędzili jej wiadomości o tym, co wydarzyło się w Gdańsku, poinforowała mnie, że zebrała 1040 złotych. Ta prosta, zwykła informacja zmieniła znów mój świat. Dała mi wiarę, że ludzie są dobrzy, mądrzy i piękni. I niech tak już pozostanie.

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności Radość, duma, szok i NADZIEJA

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.