Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

"Ence pence w glinę ręce" - nowa pracownia ceramiki!

 ceramika Krzysztof Antosz 0486

ceramika Krzysztof Antosz 0471

Dzięki przyznanemu grantowi w ramach I edycji programu WENA Fundacji Staraków, mogliśmy nareszcie, po długiej, pandemicznej przerwie, "ruszyć z kopyta" z realizacją projektu w materiale. W związku z brakiem możliwości wyjazdu do CRP w Orońsku, zarząd Fundacji Staraków podjął wspaniałomyśną decyzję o przekierowaniu części środków na adaptację pracowni ceramiki i...MAMY JĄ!

ceramika Krzysztof Antosz 0489

Dziękujemy serdecznie Fundacji Staraków za wyrozumiałość oraz troskę o dobro uzdolnionej artystycznie młodzieży!
Pracownia będzie trwałym i bezcennym miejscem edukacji plastycznej, wzbogacającym znacząco jej bazę.

ceramika Krzysztof Antosz 0482

Będzie służyła przedmiotom takim jak: rzeźba, aranżacja przestrzeni, projektowanie wyrobów artystycznych, dzięki niej będziemy mogli organizować zajęcia dodatkowe z ceramiki, brać udział w konkursach ceramicznych. Ze środków z grantu kupiliśmy glinę ceramiczną w kilku kolorach, szkliwa, farby, mnóstwo różnorodnych narzędzi do ceramiki, które będą nam służyć przez wiele lat.

ceramika

ceramika2

Po powrocie do nauki stacjonarnej do realizacji projektu zaangażowaliśmy niemal wszystkich uczniów i efektem tego jest kilkadziesiąt rzeźb i płaskorzeźb a także form użytkowych, które schnąc, czekają w kolejce do pieca. Pierwszy wypał już w czerwcu. W związku z motywem przewodnim jakim jest fauna i flora Podkarpacia, powstał imponujący zwierzyniec obejmujący płazy, gady, drapieżniki, ptaki oraz najbardziej dostojne: żubry, jelenie, łosie, niedźwiedzie. We wrześniu wszystkie prace wypalone na "biskwit" będziemy szkliwić. Już nie możemy doczekać się efektów naszego wspólnego trudu i wystawy tych dzieł!

ceramika Krzysztof Antosz 0484

Dziękujemy Wam za piękne rzeźby i życzymy pogodnych, bezpiecznych wakacji!       Tekst: Paweł Leszega; zdjęcia: Krzysztof Antosz

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności "Ence pence w glinę ręce" - nowa pracownia ceramiki!

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.