Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Informator wakacyjne nr 2/2021

1) Dziękujemy Pani Dyrektor

Pierwszego lipca br. w Piwnicy PodCieniami odbył się finisaż wystawy "cztery pory życia - dorosłość". Wykorzystaliśmy tę okoliczność, aby podziękować za współpracę, odchodzącej na emeryturę, po 32 latach pracy w Muzeum Rzemiosła, Pani Dyrektor Ewie Mańkowskiej.

Pani Dyrektor dobrze zasłużyła się naszej szkole. Wielokrotnie w przepięknej Piwnicy PodCieniami i Wieży Farnej mogliśmy prezentować prace Uczniów, Pracowników i naszych Gości.

Zawsze spotykaliśmy się z zainteresowaniem, pomocą i zaangażowaniem. Mogliśmy też liczyć na Panią Dyrektor podczas organizacji kolejnych edycji konkursu "W stronę Fantazji i Wyobraźni". Młodzież "krośnieńskiego plastyka" mogła nieodpłatnie zwiedzać stałe i czasowe wystawy przygotowane przez Muzeum Rzemiosła (a nie wszystkie krośnieńskie muzea tak postępują).

Wyrazem naszej wdzięczności, szacunku i uznania dla Pani Mańkowskiej jest przyznany przez społeczność szkoły Medal Benemerenti.

Cieszę się, że na uroczystości wręczenia Medalu uczestniczyli także kol. P. Leszega, G. Tomkowicz i W. Gleń.

 

piwnica Krzysztof Antosz 1120

piwnica Krzysztof Antosz 1125

piwnica Krzysztof Antosz 1087

piwnica Krzysztof Antosz 1107

2) Klimatyczna wystawa w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Trzeciego lipca br. w sympatycznej galerii w Etnocentrum odbył się wernisaż wystawy twórczości Pawła Armaty. Wystawa nosi tytuł "Fastrygi. Pamięć drewna". Prezentowane prace są bardzo wysmakowane. Autor "wykorzystuje" naturę, delikatnie w nią ingerując. Bawi się układem słoi drewna, kolorem i światłem.

Wernisaż był ciepłym, urokliwym spotkaniem. Uczestniczyło w nim kilkoro absolwentów naszej szkoły z rocznika Pawła (matura 1994) oraz z lat późniejszych. Z przyjemnością spotkałem się także z Panem Romanem Górką. W ogóle dziękuję za bardzo miłe przyjęcie. Szkoda, że z Pracowników szkoły byłem tylko ja z małżonką.

Polecam tę wystawę. Można ją obejrzeć do 28 lipca br.

 

3) Wystawa Stanisławy Olszańskiej-Marszałek

8 lipca br. o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami odbędzie się wernisaż twórczości Pani Stanisławy Olszańskiej-Marszałek.

Pani Stanisława to były Pracownik naszej szkoły. W latach 1982-1984 pełniła obowiązki dyrektora i zmagała się z trudnościami pierwszych lat istnienia naszego plastyka.

Znając wcześniejszą twórczość artystki polecam w/w wystawę. Na pewno będzie to uczta artystyczna i intelektualna.

 

4) Trudne tematy dla płaszczyzny

Ten frapujący tytuł to wystawa Pana Marcina Mierzickiego w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie. Wernisaż odbędzie się 9 lipca br. o godz. 18:00. Zachęcam do "rozwiązania" tytułowej zagadki.

A więc trzeba obejrzeć wystawy.

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności Informator wakacyjne nr 2/2021

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.