Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariatu

W dniu 5 grudnia uczestniczyliśmy w obchodach II Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu.Uroczystość odbyła się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza został nagrodzony w kategorii Szkolny Klub Wolontariusza lub Grupa Wolontariuszy. Nagrodzonych uhonorowano okolicznościową statuetką, dyplomami, wolontariuszki otrzymały ponadto bony upominkowe do Empiku. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Krosna  Pan Piotr Przytocki. Podczas uroczystości przedstawiliśmy też zebranym prezentację multimedialną z działań naszego Klubu, tu brawa dla Karoliny Róg, która świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. TEN DZIEŃ NAPRAWDĘ NALEŻAŁ DO NAS!.
Sądzę, że to wyróżnienie i docenienie pracy naszych wolontariuszy da nam energię do nowych fajnych i pożytecznych działań.
E. Zajdel

Poznaj Społecznika Roku 2011!

W czwartej edycji konkursu "Newsweeka" o tytuł Społecznika Roku zwycięzcą został ks.Jacek Stryczek.To bardzo prestiżowy tytuł, głównym partnerem konkursu jest bowiem Polsko - Amerykańska Akademia Wolności, a partnerem merytorycznym Polsko - Amerykańska Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Ksiądz Jacek Stryczek jest postacią charyzmatyczną, od lat współpracuje z wolontariuszami, oraz ludźmi biznesu - wychowuje i uczy mądrze pomagać innym. 

Znany z niekonwencjonalnych kazań (w tym multimedialnych - zobacz jstryczek.blox.pl) poruszających happeningów jak "Zobacz siebie w innym świetle" pod Giełdą Papierów Wartościowych w 2009 roku, czy postawieniu konfesjonału pod Galerią Krakowską.

Założyciel Stowarzyszenia Wiosna realizującego dwa wiodące projekty: Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W zeszłym roku udało się pomóc 11 884 rodzinom, łącznie 55036 osobom. Projekt wspierają m.in. były bramkarz J. Dudek, siostry Radwańskie, para prezydencka. W tym roku po raz pierwszy w organizację pomocy w ramach Szlachetnej Paczki włącza się grupa wolontariuszy z Krosna, szczegóły na www.szlachetnapaczka.pl (znajdziecie tam dane o potrzebach rodzin które wytypowano do pomocy), pomagać można także online.


Akademia Przyszłości ... bo każde dziecko ma prawo do sukcesu, to kolejny projekt Stowarzyszenia Wiosna. Jest to całoroczny program indywidualnych spotkań edukacyjnych dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają przez to problemy w nauce. Działa w 20 miastach Polski.Twarzą i ambasadorem akcji jest Szymon Majewski (www.akademiaprzyszlosci.tv).                                                                            
                                                                                                               E. Zajdel


Jesteś tutaj: Home Aktualności 5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariatu

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.