Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Wspomnienie Agnieszki Wyżykowskiej

20 sierpnia br. mija 10 lat od tragicznej śmierci Agnieszki Wyżykowskiej.wyzykowska

Do naszego liceum uczęszczała w latach 1995-2000. Była lubiana i ceniona zarówno przez pracowników szkoły jak i koleżanki i kolegów. Angażowała się w każde przedsięwzięcie realizowane w szkole. Była przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, brała udział w wyprzedażach, aukcjach i innych działaniach o charakterze charytatywnym.

Pamiętam, jak wiele pomagała w przygotowaniu uroczystości jubileuszu 20-lecia "naszego plastyka".
Miała świetny kontakt z rówieśnikami i nauczycielami. Umiała rozwiązać każdy problem. Osiągała zamierzone cele. Wspaniale też rozwijała swój talent plastyczny. Jej praca dyplomowa "Toaletka z siedziskiem" otrzymała ocenę celującą w szkole oraz była prezentowana na wystawie wyróżnionych dyplomów w Rzeszowie w 2001 r.

Po zakończeniu nauki w liceum z powodzeniem i dużymi sukcesami kontynuowała kształcenie w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wiele z prac powstałych w trakcie niedokończonych studiów podziwiać można było podczas wystawy w Galerii Krośnieńskiego Domu Kultury, bodajże w grudniu 2004 r.

Szkoda, że nie możemy oglądać kolejnych prac Agnieszki.

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wspomnienie Agnieszki Wyżykowskiej

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.