Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Dom Sztuki w Rzeszowie

19 grudnia 2013 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Rzeszowa aby w tamtejszych galeriach obejrzeć dwie interesujące wystawy

2013rzeszow 2

Pierwszą z nich była wystawa wyróżnionych Dyplomów zrealizowanych w bieżącym roku w różnych pracowniach Instytutu Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prezentacja ta miała miejsce w Galerii Miejskiej istniejącej przy rzeszowskim Zespole Szkół Plastycznych. Nasza wizyta była jednocześnie okazją dla młodszej młodzieży zobaczenia po raz pierwszy pokrewnej szkoły naszych bliskich sąsiadów.

2013 rzeszow

W gościnnych salach galerii powitał nas jej opiekun pan Ataman, oraz wicedyrektor szkoły, historyk sztuki, pan Jacek Kawałek, który przybliżył nam niezwykle interesujące szczegóły nie mniej interesującej historii szkolnictwa artystycznego na naszych terenach a także opowiedział o związkach Jerzego Panka, wybitnego grafika polskiego, patrona nagrody za najlepszy dyplom rzeszowskiego Instytutu Sztuki, z lokalnym Liceum Plastycznym i samym Rzeszowem.

2013rzeszow 3

Po obejrzeniu wystawy i wzajemnym przekazaniu sobie świątecznych pozdrowień, udaliśmy się do Domu Sztuki na pokonkursową wystawę Ogólnopolskiego Triennale Malarstwa Współczesnego, "Jesienne Konfrontacje". Przegląd najnowszych tendencji w malarstwie polskim, stał się jednocześnie okazją do zapoznania uczniów z wieloma równolegle istniejącymi tendencjami, nurtami i stylami nawiązującymi do rozległej tradycji sztuki nowoczesnej.

2013rzeszow 1

Oglądana ekspozycja stworzyła też niepowtarzalną sposobność do uporządkowania określonych pojęć,terminów oraz zagadnień formalnych i technicznych właściwych malarstwu sztalugowemu. Szczególną satysfakcję mieliśmy wszyscy, znajdując wśród prezentowanych i nagrodzonych prac, obrazy naszych dawnych i całkiem niedawnych uczniów, absolwentów szkoły, którzy nie tylko wytrwali na drodze niełatwej przecież artystycznej profesji, ale też z sukcesami współtworzą obraz współczesnej sztuki polskiej. Autorzy tych prac to : Ireneusz Kopacz, Jan Szczepkowski, Michał Marek oraz Bartosz Czarnecki.
Gratulujemy, dziękujemy i pozdrawiamy naszym : "Czuj Duch".
                                                                                                                                                       P. Wójtowicz

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dom Sztuki w Rzeszowie

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.