INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Opowieść Dyrektora o 30-latach Liceum Plastycznego w Krośnie

 To już 30 lat, to tylko 30 lat

30 lat istnienia szkoły skłania do refleksji. 25 lat kierowania pracą tej szkoły upoważnia mnie do „podzielenia się" tymi refleksjami. Przeżywamy czas wspomnień, przywoływania tradycji, czas odnawiania pamięci, przecież nie tak odległej.
To tylko 30 lat, które w historii ludzkości są chwilą. Natomiast w historii szkoły to plejada wspaniałych Nauczycieli, ich Uczniów i wspólnych dokonań. 30 lat funkcjonowania liceum plastycznego to czas poszukiwań, doświadczeń i radości w oparciu o entuzjazm i pracowitość młodych utalentowanych ludzi. To także okres zmagań, zwątpień i porażek, lecz nigdy odejścia od Prawdy i Nadziei.
Jubileusz jest okazją do zaprezentowania dorobku naszej szkoły. Jednocześnie kieruje myśli ku przyszłości. Uczniowie obecnie podejmujący naukę w naszym liceum są w znacznie lepszym położeniu od poprzedników. Mogą nawiązywać do tradycji szkoły, na którą składają się doświadczenia minionych 30 lat. Owa tradycja nie może być tylko formą retrospekcji, lecz powinna stanowić twórczy składnik kształtowania nowej rzeczywistości.
Szkoła artystyczna musi mieć swój indywidualny charakter i klimat. Tworzenie go nie jest rzeczą łatwą. Przecież tutaj młodzież uczy się odczuwania i rozumienia piękna. Tu rozpoczynają pościg za ideałami. To tutaj współpraca, mistrza i ucznia pozwala zachować indywidualne formy wypowiedzi eksponujące temperament, osobowość, doświadczenie i wiedzę młodych ludzi.
Dążymy do tego, aby absolwent naszej szkoły był świadomym odbiorcą dóbr kultury i świadomym twórcą. Oczywiście mej refleksji towarzyszy uczucie niespełnienia a jednocześnie przekonanie o konieczności osiągania wyżej wymienionych celów.

Dyrektor Zbigniew Gleń


 

Jesteś tutaj: Home Uncategorised Opowieść Dyrektora o 30-latach Liceum Plastycznego w Krośnie

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.