INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Goście w naszej szkole

"Sztuka potrafi poruszyć ludzi, zmienić ich i sprawia, że nie krzywdzą innych i siebie".

W piątek 1 kwietnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole bardzo interesującego człowieka, malarza, rysownika, rzeźbiarza, twórcę Valerija Franczuka z Kijowa, który razem z rodziną przebywa obecnie w Krośnie.

Opowiadał nam o swoim życiu i twórczości, dzielił się swoimi spostrzeżeniami z pobytu w naszym mieście. Mogliśmy obejrzeć jego rysunki, które tworzy zachwycając się architekturą starówki krośnieńskiej.

Dzielił się również swoimi przeżyciami związanymi z trudną sytuacją w Jego kraju i mówił jak ważną rolę pełni twórczość, która pozwala przenieść się ze złej rzeczywistości do barwnego, lepszego świata.

W czwartek, 7.04.2022 r. zorganizowaliśmy Warsztaty Świąteczne dla dzieci z Ukrainy przebywających w naszym mieście. Młodzież naszej szkoły przygotowała jaja i materiały do zdobienia pisanek. Radość i śmiech towarzyszyły temu spotkaniu bo grupa podeszła do pracy spontanicznie i kreatywnie. Wynikiem tych działań były bardzo ciekawe pisanki, które dzieci zabrały ze sobą. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i integrację z nowymi mieszkańcami naszego miasta.

Elżbieta Skóra

 

Wizyta gości z Ukrainy
Wizyta gości z Ukrainy
Wizyta gości z Ukrainy
Wizyta gości z Ukrainy
Jesteś tutaj: Home Aktualności Goście w naszej szkole

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.