INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Lubimy pomagać!

Ostatnie dni dostarczyły naszej szkole bardzo wiele miłych chwil i przeżyć. Związane one są z działalnością szkolnego Koła Wolontariatu i pracą uczennic klasy III grupy II w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.

Nasze Koło Wolontariatu zostało uhonorowane wyróżnieniem  za dotychczasową działalność. Wyróżniono również Opiekuna Koła Koleżankę Ewę Zajdel. Serdecznie gratuluję członkom Koła i Koleżance. Słowa podzięki i uznania należą się również Koleżance Elżbiecie Skórze. Pod Jej kierunkiem "unikatowe dziewczyny" z klasy III wykonały "Bajkowy Kącik" na Oddziale Dziecięcym krośnieńskiego szpitala. Idea pomocy innym i charytatywnej działalności jest w naszej szkole ciągle obecna. Zawsze przekazywaliśmy prace na bale charytatywne, na krośnieńskie hospicjum, domy dziecka itp. Każdego roku "gramy" z Jurkiem Owsiakiem.

Pomaganie innym sprawia nam przyjemność i pozwala nam stawać się lepszymi.

W jednym z wywiadów Matka Teresa z Kalkuty wypowiedziała trzy zdania, które zapamiętałem. Myślę, że oddają one w pełni ideę wolontariatu. "Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością. Obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością".

Zbigniew Gleń

Wolontariat

"Świetlica Oddziału Dziecięcego szpitala w Krośnie zamieniła się w Bajkowy Kącik." Krosno24.pl

Jesteś tutaj: Home Z pamiętnika dyrektora Lubimy pomagać

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.