INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Reportaż

Rafał Fraczek


Kacper Kafel

Miriem Ben Hajkalifa

Miriem Ben Hajkalifa

Miriam Ben Hajkalifa zainspirowana zadaniem z trzeciej klasy, gdzie mieliśmy stworzyć lampę z materiału jakim jest papier, postanowiła poniekąd powtórzyć ale i jednocześnie rozwinąć to zagadnienie. Zdecydowała, że zrobi zestaw trzech abażurów. Będą one wykonane w technice wikliny papierowej, technika ta oparta jest na wyplataniu przedmiotów z cienkich rureczek papieru. Do tego używany jest zarówno zwykły papier gazetowy tak jak jest w przypadku Miriam, czy też ulotki lub inne rodzaje papierów. Arkusze wybranego materiału zwijane są w cienkie rurki za pomocą patyczków do szaszłyków, następnie łączy je się z sobą wplatając określony kształt. Zaletami tworzenia w tej technice są znikome nakłady pieniężne, dbanie o środowisko oraz to, że przedmioty są bardzo trwałe.

Maria Ciebień

Maria Ciebień

Maria Ciebień na pracę dyplomową wybrała zestaw tkanin. Zaprojektowała ich aż pięć. Praca mimo że wydaje się prosta, przyniosła jej wiele trudności. Nie raz prosiła o rade, co do wykonania, prowadzącej nas nauczycielki. Do wykonania projektów zainspirowała ją muzyka jaką tworzył Chopin. Realizacje wykonywała na dużej ramie wykorzystując różne kolory włóczki. Wprowadziła do swoich prac różne techniki dzięki czemu tkanina ma tzw. fakture.

Aleksandra Jajko

Ola Jajko

Jako temat na pracę dyplomową Ola wybrała maskę inspirowaną plemionami afrykańskimi. 

Jesteś tutaj: Home Pracownie Fotografia

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.